Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Vodafone ve Puhu Tv’den işbirliği

Vodafone Red ve puhutv işbirliği, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay ve oyuncu Ozan Güven’nin katılımıyla düzenlenen basın buluşmasında duyuruldu. Vodafone, Türkiye’nin ilk online ücretsiz dizisi olarak belirtilen ’Fi’nin ana sponsoru oldu. Yapılan açıklamada; Vodafone Red abonelerinin 31 Mart itibariyle online televizyon platformu puhutv’de yayınlanmaya başlayacak olan ’Fi’yi, tarifelerindeki interneti harcamadan izleyebilecek. Abone başına ayda 10 GB’lık Fi Dizisi İzleme Paketi, 6 ay süreyle Vodafone Red abonelerinin diziyi rahatlıkla izlemesini sağlayacak. Vodafone Red’lilere özel sürprizler ise en yakın zamanda Vodafone Red websitesi ve sosyal medya üzerinden açıklanacak.

Engin Aksoy: En iyi içerik sağlayıcı olma yönünde önemli bir adım attık

Akıllı telefon penetrasyonunun ve mobil veri kullanımının arttığı günümüzde dijitalleşmenin en önemli açılımlarından birinin online içerikler olduğunu belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, 4.5G ile birlikte bağlantı hızlarımız 10 kata kadar artarken, özellikle online içerik sağlayıcıların sunduğu içeriklerin önemi arttı. BTK’nın açıkladığı son verilere göre, 4.5G abonelerinin data kullanımı aylık 5,4 GB olarak gerçekleşti. Biz de Vodafone olarak, dijitalleşmenin lideri olma vizyonumuzla dünyanın önde gelen içerik sağlayıcılarıyla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda, dünyanın en iyi içerik sağlayıcıları ile yaptığımız işbirliklerine bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin ilk online ücretsiz dizisi ’Fi’nin ana sponsoru olduk. Bu işbirliği ile ’en iyi içerik sağlayıcı’ olma yönünde önemli bir adım attık.

Vodafone Red aboneleri ’Fi’yi tarifelerindeki interneti harcamadan 6 ay boyunca istedikleri zaman istedikleri yerden ücretsiz izleyebilecek. Akıllı cihazlardan video izlemek abonelerin zaman zaman GB tüketimi adına kaygılandığı bir davranış olabiliyor. Ancak, biz bu yeni ürünümüzle, Vodafone Redlilere, internetinizi düşünmeyin diyerek, istedikleri zaman istedikleri yerde kaygısızca ’Fi’ dizisini izleyebilecekleri mesajını veriyoruz. Vodafone Red kullanıcılarına en iyi dijital deneyimi sağlamak için zengin internet ve içerik servisleri sunmaya devam edeceğiz dedi.

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, şöyle konuştu: Tüm dünyada son yıllarda öne çıkan eğilim, izleyicilere internet üzerinden içerik yayını izleme imkânı sunan OTT platformları. Bu imkân sayesinde dönüşen televizyon izleme deneyimine ise TV 3.0 adı veriliyor. İzleyiciler internete bağlanabilen tüm cihazlardan zaman ve mekândan bağımsız içerik izleyebiliyor. Biz Doğuş Grubu olarak son 20 yıldır sayısı ve yayın içeriği sürekli olarak artan ve çeşitlenen kanallarımızla insanımıza hizmet veriyoruz. Bu doğrultuda bu değişimin de gerisinde kalmamız mümkün değil. Teknoloji alanındaki deneyimimizle yayıncılık alanındaki birikimimizi birleştirip ‘puhutv’yi oluşturduk. Geleneksel televizyon izleme alışkanlığının tamamlayıcısı olarak gördüğümüz ’puhutv’ tamamıyla yerli yapımlardan oluşan içeriğini ücretsiz olarak izleyicisiyle buluşturuyor. Sizlerin de bildiği gibi Türk dizileri son yıllarda global düzeyde izleyici kazandı. Bu beğeni, dizi sektörünün gelişimi için önemli bir potansiyeli de beraberinde getiriyor. puhutv’nin ilk orijinal içeriği de bu bağlamda önemli bir yere sahip. Senaryosuyla, kadrosuyla, yapımcısıyla ve 60 dakikalık süresi ile dönüşen televizyon izleme deneyimi ve Türk dramasının geleceği için güçlü bir adım olduğuna inanıyoruz.

Ay Yapım CEO’su Kerem Çatay ise online platformda yayınlanmak üzere özgün içerik arayışları olduğunu belirterek, Cesur ve ayrışan bir iş arıyorduk ve hedefimiz bu içeriğin geniş kitlelere hitap edebilmesiydi. Bu potansiyeli ’Fi’de hissettik, güçlü karakterler odağında işlenen, modern ve cesur bir hikaye ’Fi’. Her karakterin zaafları üzerine ayna tutan, sınırlarını zorlayan hatlarda akıyor. Bizi en heyecanlandıran tarafı ise, içeriğin bu özgürlük hissi ile oluşturma süreci oldu. Bunun yanı sıra yapım sürecinde, Türkiye’de süregelen sistemin dışında, neredeyse kendini finanse eden bir model ile ilerlendi. Bu içerik, biçim ve yapım reformlarıyla, ’Fi’nin devrimci bir proje olduğunu söyleyebilirim şeklinde konuştu.

6 ay hiçbir ücret ödenmeyecek

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre; 6 ay geçerli ’Fi Dizisi İzleme Paketi’, sadece yeni abone alımına açık Red tarifelerinde geçerli olacağı belirtilirken, abonelerin dizinin yayınından bir gün önce ’Fi Dizisi İzleme Paketi’ hakkında bilgilendirileceği kaydedildi. Ayrıca, aboneler paket kullanımı için 6 ay hiçbir ücret ödemeyeceği bildirildi.

Aynı anda 3 bölüm izlenebilecek

Türk yazar ve psikolog Azra Sarızeybek Kohen’in çok satan Fi, Çi, Pi üçlemesinden dizi olarak uyarlanan ve Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan ’Fi’, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikâyesini anlatıyor. Yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Vodafone Red’in marka yüzü Mehmet Günsür’ün yanı sıra, ünlü oyuncular Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Büşra Develi’nin paylaştığı Fi’nin yönetmen koltuğunda ise Mert Baykal oturuyor. ’Fi’ aynı anda 3 bölüm izlenebilecek.

Bir önceki yazımız olan Cinayet zanlısı uyuşturucu operasyonunda yakalandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir