Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Thaisa, sahalardan 3 hafta uzak kalacak

Eczacıbaşı VitrA, CEV Şampiyonlar Ligi 6’lı play-off rövanş mücadelesinde Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup ederek dörtlü finale kaldı. Mücadelenin 3. setinde sakatlanan Brezilyalı voleybolcu Thaisa Pallesi’nin ayak bileğindeki bağlarda zedelenme ve kıkırdaklarda lezyon olduğu ifade edildi. Tecrübeli oyuncuya cerrahi müdahale edilmeyeceği belirtilirken, bileğinin atel ile üç hafta boyunca sabitleştirilerek dinlendirileceği ve tedaviye bu şekilde devam edileceği açıklandı.

Eczacıbaşı VitrA’dan konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde:

Yıldız oyuncumuz Thaisa Daher Pallesi’nin, bugün yapılan MR ve bilgisayarlı tomografi görüntülemeleri sonucunda, ayak bileğini tutan bağlarda zedelenme görülmüş olup, kıkırdaklarında çok az bir lezyon tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bileğinin üç hafta boyunca atel alçı ile sabitleştirilerek dinlendirilmesi, sonrasında ayak bileği sabitleyici bot ile ve fizyoterapi uygulamasına başlanarak tedavisinin tamamlanması planlanmaktadır. Bu süreçte herhangi bir cerrahi müdahale düşünülmemektedir.”

Bir önceki yazımız olan Yrd. Doç. Özcan Uzkur: “Kırmızı aşkı değil kanı temsil ediyor” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir