Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sivas’ta ’Sanal Gerçeklik Merkezine’ yoğun ilgi

Türkiye’de 16 yerde bulunan ve Sivas’ta da açılan Sanal Gerçeklik Merkezi yoğun ilgi görüyor. Korku, eğlence, aksiyon ve çocuk oyunlarının bulunduğu 10 farklı oyunu oynayanlar eğlenceli vakit geçiriyor. Merkeze oyun oynamaya gelenler sanal gerçeklik gözlüğü ve iki konsoldan oluşan cihazlarda 3 boyutlu gözlüğü taktıktan sonra tamamen oyunun içinde yer alıyor.

Sanal Gerçeklik Merkezi Müdür Yardımcısı Alper Osman Eti yaptığı açıklamada, Burada insanlar stres atabilirler, mutlu olabilirler, iş stresi veya başka streslerini bu mekanda rahatlıkla atabilirler. Dünyada şu anda eğlence dünyasında en son akımdır. Şu anda bu sistemi Sivas’a da getirdik. İnsanlarımızı, gençlerimizi, vatandaşlarımızı bu eğlenceye bekliyoruz. 3 yaşından 60 yaşına her türlü insan rahatlıkla oynayabilir. Tesisin toplam maliyeti 420 bin TL’ye mal olmuştur. Bir oyun bölümü 17 bin TL’ye mal olmaktadır .Oyunu oynayanların tepkisi ise çok güzel, oyunlar akıcı, geçişler çok hızlı sistemdeki hızlı geçişler sayesinde oyunlar hızlı olduğu için oynayanların tepkisi iyi yönde. Farklı oyunlar var meyve parçalamaktan tutun, zombi öldürmek, savaş oyunu, aksiyon oyunu her türlü oyun var. Kişi istediği oyunu seçip oynayabilir, seçme özgürlüğü var. İnsanlar oyunu oynadıktan sonra çok rahatlıyorlar, insanlar streslerini atıyorlar. Bir defa oynayan bir daha gelip oynuyor dedi.

Oyunu oynayanlar ise sanal dünya da gerçeği yaşadıklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Sivas Lisesi 130. Mezunlarını verdi. başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi