Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sivas’ta 17 adet yeni ’Hobbit Evi’ yapılıyor

Yapımı tamamlanan 6 evin ardından 17 adet yeni evin yapılması için çalışmalar başladı.

Sivas Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak yapıma başlanan 17 adet yeni yamaç evi projesini yerinde inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, ekiplerden çalışma hakkında bilgi alarak projeyi Kasım ayına kadar bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yeni projeyle birlikte toplamda 23 adet yamaç evi olacağını kaydeden Başkan Aydın,Yapılan yamaç evlerimize gösterilen ilgi bizi mutlu ediyor ve ilave çalışmalar için bizi teşvik ediyor. İnanıyorum ki, bütün yamaç evleri tamamlandığında burası ayrı bir cazibe merkezi haline gelecek dedi.

Paşabahçe’nin büyük bir turizm potansiyeli olduğunu dile getiren Başkan Aydın,Yıllar içerisinde buraya daha farklı zenginlik katan ilave çalışmalarımız olacak. Bu sene 5. etap olarak 70 dönüm alanda çalışmamızı tamamladık. Bu kısımda bir de sosyal tesis projemiz vardı, bunun da ihalesini gerçekleştirip temel atma aşamasına getirdik. Paşabahçe Türkiye’nin en nezih, en kaliteli, en özel mesire alanıdır.” şeklinde konuştu.

Paşabahçe yamaçlarına inşa edilen yamaç evlerinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. 65 metrekare olarak yapılan evlerin sayısı ilerleyen dönemlerde etaplar halinde talebe göre 100’e kadar çıkarılacak.

Bir önceki yazımız olan Örenlice barajıyla 13 bin 500 dekar arazi sulanacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi