Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sivaslı lastik tamircisinden “lastik otel”

Türkiye’de son yıllarda kış lastiği uygulamasının zorunlu hale gelmesi beraberinde farklı bir sorunu getirdi. Yaz lastiklerini söküp kış lastiklerini taktıran veya tam tersi olarak kış lastiklerini söktürüp yaz lastiği taktıran sürücüler ellerinde kalan lastikleri koyacak yer bulmakta sıkıntı yaşıyor. Sürücülerin ilk aklına gelen ise lastiklerini satın aldıkları veya değiştirttikleri lastikçiler oluyor.

Sivas’ta otomobil lastik satışı ve tamiri üzerine işletmecilik yapan Fatih Yılmaz, müşterilerinin kendisine emanet ettiği lastiklerin sayısı bir hayli artıp, takibi zorlaşınca çareyi “lastik oteli” kurmakta buldu. Yılmaz, müşterilerinin kendisine emanet ettiği araç lastiklerini kayıt altına alıp “lastik otel” ismini verdiği deposunda sezon sonuna kadar 10 TL karşılığında misafir ediyor.

Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şu günlerde yoğun bir şekilde kış lastiklerini sökerek yaz lastiklerini takmaya başladık. Sökülen lastiklerin emanet edilmesi yönünde müşterilerden gelen talepler artınca çareyi lastik otel kurmakta bulduk. Müşterilerimizin bize emanet ettiği lastikleri fiş karşılığı teslim alarak sezon sonuna kadar misafir ediyor, diğer sezon geldiğinde ise eski sezonun lastikleri ile değişiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ: başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi