Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Sivas Türküleri ve Oyun Havaları kitabının tanıtımı yapıldı

Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleşen toplantıya Vali Davut Gül ve eşi Gülden Gül, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Ahmet Emin Kilci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, kitabın yazarları İhsan Öztürk, Salih Turhan, Ahmet Turan Şan, Uğur Kaya ile türkü dostları ve okulun öğrencileri katıldı.

Programda konuşan Vali Davut Gül kitabın hazırlanmasında emeği geçen yazarlara teşekkür ederek, kitaplara finans sağlamanın bir şekilde gerçekleşebileceğini ancak böylesine güzel eserlerin ortaya çıkmasının son derece önemli olduğunu söyledi. Sivas’ın TRT’ye en fazla türkü veren illerden birisi haline geldiğini ve eserin tanıtımının da Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılmasının son derece anlamlı olduğunu vurgulayan Gül, eserin ortaya çıkmasından dolayı yayın kurulunu da tebrik etti.

Tanıtım toplantısında Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın desteği ile 3 cilt olarak basılan kitapların yazarları da kısa birer açıklama yaparak Sivas türkülerini seslendirdiler.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar ahşap oyuncak üretiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi