Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

PRP matrix ile cildiniz doğal görünsün

Arzu Atalan, PRP tedavisinin uzun süre etkili olduğunu belirterek, “Deriyi en doğal bir şekilde yapılandırır. Sadece yeni kollojen oluşumunu değil derinin tüm yaşamsal işlerini destekler. Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi doldurarak değil gençleştirerek giderir” dedi.

Dermaklinik Estetik ve Güzellik Merkezinden Arzu Atalan, hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş PRP kitiyle uygulanan yeni jenerasyon PRP tedavisi olduğunu ifade ederek, “Yüzdeki elastikiyet kaybını gidermek, kuru ve mat ciltlere ışıltı ve nem vermek ,yüzdeki ince çizgileri yok etmek, göz altı morluk ve elastikiyet kaybını azaltmak amacıyla uygulanır. Tüm yüz, göz altı, saçlı deri, boyun dekolte ve el üstüne uygulama yapılabilir. Etki süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 12-18 aydır. Kanama pıhtılaşma bozuklukları,kanser öyküsü olanlar,otoimmün hastalığı olanlar ve haşimato tiroidli hastalara uygulanmaz” diye konuştu.

PRP ile (trombositten zengin plazma ile)cilt gençleştirme

“PRP ‘Platelet Rich Plasma’ trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış adıdır” diyen Arzu Atalan, “Bu tedavide kişiden alınan az miktardaki kan özel bir tüpe konularak santrifüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrılır ve elde edilen trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma (PRP)yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilir. Platetler (trombositler) vücudumuzda hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan büyüme faktörlerini salgılayan kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda plataletler bu dokuya toplanarak bir onarım süreci başlatırlar. PRP uygulamasındaki amaç ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plataleti verebilmektedir. Derimizin yaşlanması da aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır.Bu nedenle cilt gençleştirmeye yönelik yaptığımız uygulamalarda esas olarak vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz. Derideki hasarı en etkili,en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek yapı yine derinin ait olduğu bir bütünün parçasıdır.Bu yöntemin üstünlüklerinden birisi de otolog olmasıdır.Yani kullanılan materyal hastanın kendi kanından elde edildiği için alerji riski yoktur” şeklinde konuştu.

Arzu Atalan, toplamda 30 dakikalık bir uygulama olduğunu vurgulayarak, “Kolayca acısız bir biçimde uygulanır.İşlem sonrası kişi günlük hayatına hemen dönebilir.Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar.3-4 seanslık bir tedavi sonrası cilt elastikiyetinde artma,ince çizgilerin gerilenmesi,ciltteki ton farklılıklarının azaltılması beklenir.PRP tedavisi ciltteki gençleşme için kullanıldığı gibi saç dökülmesinde de oldukça etkindir,Ayrıca bu yöntem ortopedi kronik ağrı tedavisi,romatizmal yakınmalar,iyileşmeyen yaralar gibi birçok sağlık sorununda da güvenle kullanılmaktadır.Sonuç olarak PRP tedavisi uzun süre etkilidir,deriyi en doğal bir şekilde yapılandırır.Sadece yeni kollojen oluşumunu değil derinin tüm yaşamsal işlerini destekler.Kırışıklıkları ve çizgileri deriyi doldurarak değil gençleştirerek giderir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ebeler Haftası kutlanıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir