Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Otomotiv gazetecileri yılın otomobilini seçiyor

Ocak 2016-Şubat 2017 tarihleri arasında satışa sunulan 25 ‘yeni’ modelin aday olarak katıldığı oylamada, birinci seçilen otomobil, 11 Nisan 2017’de düzenlenecek olan gala gecesiyle açıklanacak.

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimleri yapıldı. Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşen test sürüşleri ile finale kalan araçlar, otomotiv gazetecilerinin zorlu testinden geçti. Ocak 2016 – Şubat 2017 tarihleri arasında satışa sunulan 25 ‘yeni’ modelin aday olarak katıldığı yarışmada oylama sonucu birinci belirlenecek.

“Eleme, oylama ve test sürüşleri, Avrupa’daki yarışmalarla aynı düzeyde”

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) Başkanı Ufuk Sandık, eleme, oylama ve test sürüşlerinin Avrupa’da emsal teşkil eden yarışmalarla aynı düzeyde olduğunu belirterek, Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Türkiye’de yılın otomobili seçimleri, geçen yıl ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da ses getirmişti. OGD’nin ana kuruluş amacında da yer alan tüketiciyi bilgilendirme misyonunun bir parçası olan yılın otomobili seçimlerinin, tüketicinin otomobil tercihinde de önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz dedi.

7 finalist otomobilin test sürüşünü İstanbul’daki Formula 1 pistinde gerçekleştiren her jüri üyesi sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıtacak. En fazla puan alan finalist, Türkiye’de yılın otomobili seçilecek. Birincinin açıklanacağı gala gecesi ise 11 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Bir önceki yazımız olan Thaisa, sahalardan 3 hafta uzak kalacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi