Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ödül getiren ağaç kesilince, yerine yenisini dikti

Sivas’ın Koyunhisar ilçesinde Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Manzara Fotoğrafı yarışmasında Sebahattin Arslan tarafından çekilen yıldırım düşmesine rağmen ayakta kalmayı başarmış bir ağacın gölgesinde ardındaki köy manzarası mansiyona layık görülmüştü. Arslan ödül töreninde yaptığı konuşmada, fotoğrafı çektikten bir gün sonra ağacın kesildiğini belirterek kesilen ağacın yerine yeni bir fidan dikmek istediğini belirtmişti.

Arslan sözünü tutarak kendisine ödül getiren fotoğraftaki kesilen ağacın yerine yeni bir ağaç fidanı dikti. Arslan yaptığı açıklamada, “Bu ağaç, Yeniarslan köyünün köyün batısında tepe bir noktada yüksekte olduğundan olduğundan dolayı yıldırım isabet etmiş ve bir kısmı doğal olarak kurumuştu. Ağaçla birlikte köye bir çok fotoğraf çektim. Ağacın bir kısmı kurumuş olmasına rağmen halen ayaktaydı. Ben fotoğrafları çektikten bir gün sonra sabah uyandığımda ağacın yerinde olmadığını fark ettim. Kuruduğu için bir köylü ağacı kesmiş. Daha sonra o fotoğraflardan biri ile mansiyon ödülü aldım. Ben de yerine yenisini dikeceğimi söylemiştim. Köyüme şimdi gelebildim. Kesilen ağacın yerine yeni bir fidan diktim dedi.

Bir önceki yazımız olan Asker yiğidonun Sivasspor sevgisi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi