Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kurt: “Duygularımızı çiçeklerle ifade ediyoruz”

Çiçek Sepetinin yetkilisi Enis Kurt, insanların genelde duygularını yansıtamamaktan yakındığını ve farklı yollar aradıklarını dile getirdi. Kurt, “Bu durumda en çok kullanılan yardımcı çiçekler. Çiçekler anlamlarına göre tercih edildiğinde duyguları en iyi ifade edebilecek yardımcılardır” dedi. Aşkı yansıtan tek çiçeğin kırmızı güller olmadığını da ifade eden Kurt, herkese her çiçeğin alınmayacağını bu sebeple çiçeklerin anlamlarının bilinmesi gerektiğini belirtti.

“Özür dilemek isteyenlerin en iyi dostu lilyumlar”

Beyaz renkleri ile güven aşılayan lilyumların özür dileme duygusunu içtenlikle yansıttığını belirten Kurt, “Güllerle birlikte sıkça kullanılan lilyumların güzel kokuları sebebi ile de oldukça etkili. Alçak gönüllülüğü ve sadakati menekşeler yansıtırken; kırgınlıkları, üzüntüyü ve beklenti içinde olmayı kelimelere döken çiçek ise sarı karanfillerdir” diye konuştu.

“Seni seviyorum diyen birçok çiçek var”

Eğer çiçeklerin dilini kullanarak sevginizi haykırmak istiyorsanız elinizde bol miktarda seçenek bulunduğunu anlatan Kurt, “ Hepimizin de bildiği gibi kırmızı güller tutkulu aşkı anlatmakta çok başarılılar. Saflık, temizlik ve anlayışı yansıtan laleler de sevgiyi ifade etmekte en az güller kadar etkili. Öte yandan her rengi ayrı bir anlam ifade eden karanfiller de sevgiyi anlatmada oldukça sık kullanılıyor. Beyaz karanfiller saf ve temiz sevgiyi ifade ederken kırmızı karanfiller de şefkatli sevgiyi dile getiriyor” açıklamalarında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Hayati Yazıcı’dan Kılıçdaroğlu’na cevap başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir