Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İstanbul’un fethi canlandırıldı

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gösteriye Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fehmi Tutkun, Huzur İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kasım Kılıç, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Kasım Kılıç, tiyatro gösterisinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kılıç, “İmam hatiplerin memleket sathında üstün başarılar elde ettiği şu zamanlarda Huzur İmam Hatip Ortaokulu olarak bizler inanıyoruz ki imam hatipler milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil yetiştirmeye çalışırken akademik başarının yanında; sosyal, kültürel faaliyetlerle de bu gençliğin umut dünyasına katkılar yapacağız. Bu tiyatro ile şanlı tarihimizin en önemli anlarından birisi olan Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul’un Fethi işlenmektedir. İstanbul’un Fethi, peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş şanlı tarihimizin en önemli parçalarından birisidir. İslam davasıyla yeşeren bir milletin bu unutulmaz tarihini bizde bir tiyatro ile yaşatmak istedik. İlçelere turneye çıkarak tiyatro gösterimizi sergilemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kılıç’ın konuşmasının ardından TEOG sınavında 120 soruya da doğru yanıt veren öğrencilere plaket verildi. Kuran tilavetinin okunmasının ardından 5. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro Fetih Marşı’nın seslendirdi.

Programda daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu İstanbul’un Fethi konulu tiyatro oyunu sahnelendi. Minik öğrencilerin göstermiş olduğu tiyatro gösterisi izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Bir önceki yazımız olan Lider Çocuk Tarım Kampı’na yoğun ilgi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir