Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İstanbul dünyanın dört bir yanından turist çekiyor

Aynı şekilde yıllar geçtikçe turizm konulu haberlerde de artış yaşandı.

Medya takibi kuruluşu Ajans Press, Kültür ve Turizm Bakanlığının verilerini derledi. Kuruluşun derlediği verilere göre İstanbul’a gelen turist sayısının 2000 yılından itibaren kademeli olarak arttığı belirtildi. Mega kenti 2002 yılında 2 milyon 699 bin 131 kişi ziyaret ederken bu rakam geçen yıl 9 milyon 203 bin 987’ye ulaştı. Amerika’dan Afrika’ya, İslam dünyasından Avrupa’ya dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan İstanbul’u son beş yıl içerisinde en çok Alman turistler ziyaret etti.

Ajans Press’in derlediği verilere göre Almanları sırasıyla İran, Rusya, ABD, İngiltere, Fransa izledi. Verilere göre turistler İstanbul’u en çok yaz aylarında ziyaret ederken kış aylarında turist sayısı en düşük seviyelere ulaştı. Ajans Press’in medya analizinde ise turizm konulu haberlerin yıllar geçtikçe artmaya başladığı gözlemlendi. 2010 yılında turizmle ilgili 76 bin 144 haber saptanırken 2016 yılında 208 bin 675 haber tespit edildi.

Bir önceki yazımız olan PRP matrix ile cildiniz doğal görünsün başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi