Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İhlas Koleji başarının kokusunu hazırladı

Tebeşir, silgi, bebek, saman, kâğıt ve daha birçok koku. Her insan için başarının anlamı ya da çağrışımları farklıdır. İhlas Koleji de kendi velilerinden ve öğrencilerinden başarının kokusunu tarif etmelerini istedi. Bir anne başarısını bebeğini ilk kucağına aldığındaki koku olarak ifade ederken, bir öğrenci içinse matematikteki başarısı matematik öğretmeninin kolonyasından gelen kokuydu. Tebeşir, silgi, saman, çam kokuları ve bunlara benzeyen birçok öğenin kokuları insanlar için başarı denince akla gelen kokular arasında yer alıyordu.

Gelen bu özgün cevaplar İhlas Koleji’ni başarının kokusunu üretme konusunda cesaretlendirdi. Çünkü insanlar başarı ve kokuyu ilişkilendirebiliyorlardı. Bunun üzerine koku uzmanları başarının kokusunu üretebilmek için kollarını sıvadılar ve daha önce yapılmayanı yaparak başarının kokusunu hazırladılar.

Yeltekin: “İhlas Koleji ve başarının birlikteliğinin kokusunu alabileceğiz.”

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, Türkiye’de yapılmamış olanı yaptıklarını ifade etti. Başarıya ulaşırken her insanın değişik motivasyonları olduğuna dikkat çeken Yeltekin, “Biz de kurum olarak beş duyu organımızdan biri olan koku alma duyusundan yola çıkarak başarıyı çağrıştıracak bir koku elde etmeyi amaçladık. Bunun için velilerimizden ve öğrencilerimizden destek aldık. Ortaya çıkan sonuçlar neticesinde koku uzmanları İhlas Koleji ve başarının birlikteliğini çağrıştıracak bir koku oluşturmayı başardılar.” dedi.

Kokunun tanıtımı için bir lansman yapacaklarını vurgulayan Yeltekin, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlanacağı gün Miniatürk’te İhlas Koleji olarak bir şenlik düzenleyeceğiz. Bu şenlikteki birçok etkinliğe ek olarak üretimini tamamladığımız kokumuzun da tanıtımını gerçekleştireceğiz ve kokumuzu şenliğe katılanların beğenisine sunacağız. Bu vesileyle de tüm İstanbulluları 23 Nisan’da Miniatürk’te gerçekleşecek şenliğimize davet ediyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe’de derbi hazırlıkları sürdü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi