Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Doğuştan kolları olmayan deniz kızının hayali, olimpiyatlara katılmak

14 yaşındaki Sevilay Öztürk, Rio 2016 Paralimpik Oyunları’nda finalde yarıştı. Azmin ve başarının sembolü Sevilay yüzerek engellerini kaldırdı. Arkadaşlarının “Deniz Kızı” dediği Sevilay için babası Bülent Öztürk işini bıraktı, hayatını kızına adadı.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Bülent-Hülya Öztürk çiftinin ilk çocuğu olan Sevilay, doğuştan iki kolu olmadığı için günlük yaşamında ailesinin desteğine ihtiyaç duyuyor. Kendisi gibi iki kolu olmayan milli yüzücü Beytullah Eroğlu ile tesadüfen hastanede karşılaştıktan sonra yüzmeye başlayan Sevilay, 2 yılı aşkın süredir birçok başarıya imza attı. Baba Bülent Öztürk, her gün antrenmana götürdüğü kızını havuzdan çıktıktan sonra havluyla kuruluyor, elbiselerini giydiriyor.

Azmi ve gayretiyle dikkat çeken Sevilay, sadece yüzme sporunda değil derslerinde de çok başarılı. Arkadaşlarının “Deniz Kızı” dediği Sevilay’ın yüzme sporu dışında ki en büyük tutkusu ise bisiklete binmek. Sevilay, “İnsan isterse her şeyi başarır” diyerek, en büyük hayali olan 2020 Olimpiyatları’na emin adımlarla ilerliyor.

Bir önceki yazımız olan Toyota Avrupa’dan 25 TAYSAD üyesine ödül başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir