Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Çölyak dostları Maltepe’de buluşuyor

Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun da sahne alacağı etkinlikte, çölyak hastalığı ve gluten duyarlılığına dikkat çekilecek.

Türkiye’nin ilk çölyak dostu belediyesi unvanına sahip Maltepe Belediyesi ve Glutensiz Hayat Platformu işbirliğiyle “Glutensiz Hayat Şenliği” düzenlenecek. 7 Mayıs Pazar, saat 14.30’da Kamuran Kumkumoğlu Parkı’nda düzenlenecek açık hava şenliğinde, Türkiye’nin dört bir yanında gelen çölyak hastaları buluşacak. Gluten duyarlılığı ve çölyak hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ve sunuculuğunu Ahmet Hamdi Gültekin’in yapacağı şenlikte Tomurcuk Kooperatifi’nin lirik dans gösterisi yapacak. Metin Öztem Türk Halk Müziği konseri verirken, dansçı Kaan Baybağ, sanatçı İbrahim Yaz da sahne alacak. Ayrıca Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu da bir konser verecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler için Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin önünde yer alan Gülsuyu metro durağından etkinliğin yapılacağı alana servis kaldırılacak.

Bir önceki yazımız olan Kilometrelerce uzunluktaki metrobüs kuyruğu havadan görüntülendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi