Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

’Coda’ çocuklarına yönelik diş taraması

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan tarama öncesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı yaptığı açıklamada,İşitme engelli anne ve babaların işitme engelli olmayan ve kendilerine CODA denilen benim ise ’rehbercik’ diye isimlendirdiğim çocuklarımızın hafta sonlarında derslerinde yardımcı olmak amacıyla belediye, üniversite işbirliği ile kurslar düzenledik. Biz bununla yetinmiyoruz. Üniversitemiz diş hekimliği fakültemizden, öğrencilerimizin diş sağlığını kontrol etmeleri amacıyla diş taraması yapmalarını istedik. Mesai saati dışında sırf engellilerin yardımcı olmak amacıyla bizimle beraberler. Bu hizmetlerimiz belediyeyle birlikte devam edecek dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise,Bizler engelli dostu olarak daha doğrusu insanlığa hizmet etmek adına böyle bir programı gerçekleştiriyoruz. Faaliyetlerimize devam edeceğiz diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere dişilerini nasıl fırçalamaları gerektiği ve diş bakımı hakkında uygulamalı eğitim verildi.

Bir önceki yazımız olan Bu gazeteden sadece üç tane var başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi