Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal: “16 Nisan’da Hayır çıkarsa İzmir’de düşmanı denize dökmüş gibi o sevinci yaşayacağız”

Baykal, 16 Nisan’da hayır çıkması halinde 9 Eylül 1922’de İzmir’de düşmanı denize döküp, vatanı o gün kurtarmışız gibi o sevinci yaşayacağız dedi.

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Maltepe’de vatandaşlara referandumla ilgili bir konferansı verdi. Konferans öncesinde İzmir Marşı çalarken, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal yaptığı benzetmeyle tepki çekti. 16 Nisan referandum süreci hakkında açıklamalarda bulunan Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 16 Nisan’da hayır çıkarsa kimsenin kaygı duyması için bir şey yok. Bir hafta sonraki 23 Nisanda öyle bir kutlama yapacağız ki sanki 2017’de de değil de zaman tünelinde geriye gitmişiz, 1920 yılının 23 Nisan’ındaymışız sanki siz Maltepe’de değilmişsiniz Ankara’da Ulus Meydanı’nda o taş mektebin merdivenlerinin üstünde Mustafa Kemal’in yanında TBMM’yi ilk kez açıyomuşsunuz gibi. Cumhuriyetimizi o gün ilan etmişiz gibi. Hatta vatanı 9 Eylül 1922’de İzmir’de düşmanı denize döküp, o bayrağımızı kadınlarımızın kırmızı bezler üzerine ay ve beyaz yıldız çizerek diktikleri o sevimli bayrağımızı askerlerimizin vilayet konağının çatısına kadar heyecanla çıkıp diktikleri anda nasıl yüreğimiz kabarıyor, gözlerimiz doluyorsa o duygularla vatanı o gün kurtarmışız gibi o sevinci yaşayacağız. O sevinci de ’hayır’ diyenler olarak değil, yanımızda belki ’evet’ demiş arkadaşlarımıza ’Gel buraya gel, bu senin de Meclisin, bu senin de Türkiyen, bu senin de Cumhuriyetin diyeceğiz. Onları da kucaklayacağız, kollarına gireceğiz hep beraber o 23 Nisan’ı kutlayacağız dedi.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe, Kayserispor hazırlıklarına başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir