Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

ÇEDAŞ, Ulusal Kalite Hareketi’ne katıldı

Ş (ÇEDAŞ) Kalite Derneği (KalDer) ile arasında Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi imzalandı.

Elektrik dağıtım sektöründe öncü ve örnek şirket olma hedefi ile yatırım, tesis Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra kurumsal kültürü geliştirmeye yönelik çalışmalarını da sürdüren ÇEDAŞ, KalDer tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’nin (UHK) parçası oldu. Ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılmasının ilk adımı olarak görülen Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi, ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa ve KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun tarafından düzenlenen törenle imzalandı.

İmza töreninde konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, elektrik dağıtım sektöründe sahadaki uygulama ve hizmetleriyle ÇEDAŞ’ın hizmet kalitesini belgelemek amacıyla KalDer tarafından başlatılan ulusal kalite sürecine katıldığını söyledi. Akboğa, Kalite yolculuğumuz doğrultusunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 27001 Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemlerini oluşturarak bu süreçleri sertifikalandırdık. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği organizasyonunda sektörde yaşanan gelişmelerin ele alındığı, Enerji ve Tabi kaynaklar Bakanı Albayrak’ın dağıtım şirketlerine yönelik düzenlenen anket çalışmasının sonuçlarını açıklandığı sektör toplantılarında, belirtilen çalışmaları yaptık dedi.

KalDer’in güçlü eğitmen, danışman kadrosuyla kalite bilincinin gelişmesi ve yayılmasında önemli rol üstlendiğini ifade eden KalDer Genel Sekreteri Semih Ersun ise, Sadece özel sektörün değil, kamu kuruluşlarının da rehberi haline geldik. Ulusal Kalite Hareketi’nde katılımcı kuruluş sayısı 600’ü aştı. KalDer olarak rekabetçi ve sürdürülebilir kalkınma anlayışının yaratılmasını önemsiyoruz. Bu sebeple paylaşmanın önemine inanıyoruz.Ulusal Kalite Hareketi hız kesmeden yayılımını sürdürecektir diye konuştu.

Konuşmaların ardından Akboğa ve Ersun arasında ’Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ imzalandı.

Bir önceki yazımız olan Festivalde Sedat Peker’e yoğun ilgi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi