Sivas Haberleri, Sivas Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Adore Mobilya’dan eğitime destek

Eğitimin ilk adımı olan okuma alışkanlığının gelişmesi için fiziki koşulların da önemli olduğuna dikkat çeken Adore Mobilya, özellikle ilkokullara kitaplık ve çalışma masası hediye ederek kütüphane odaları hazırlanması veya eskilerin yenilenmesi konusunda destek verdiklerini bildirdi. Firmadan yapılan açıklamada, çocukların günün büyük bir kısmını okullarda geçirdiği belirtilerek, sağlığa zararlı olmayan malzemelerden üretilmiş, fonksiyonel ve ergonomik okul mobilyaları, öğrencilerin okulda keyifli vakit geçirmesinde, konsantrasyonunu ve başarısını artırmada önemli bir rol oynadığı kaydedildi.

Okullardan gelen talep ve başvuruları belirli kriterler çerçevesinde dikkate alınarak incelediklerini kaydeden şirket, gerçek ihtiyaç sahibi okulların belirlenmesi ve yardım yapılabilmesi için bu kriterlerin önemli olduğunun altını çizdi.

Yeni bir kütüphane kurulması veya yenilenmesi çalışmalarında ilköğretim okullarına öncelik verildiği ve en son kütüphaneleri bulunmayan Manisa Köprübaşı İlçesi Alanyolu İlköğretim Okulu ve Kars Selim İlçesi Kara Hamza Köyü İlkokullarına yeni kütüphaneler kurulduğu bilgisini veren Adore, TEOG’da iki yıl üst üste birincilik çıkaran Manisa’daki okulun başarılarını desteklemek açısından Manisa Köprübaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak etüt-kütüphane kurulduğu, ayrıca kartuş ve kağıt yardımı yapıldığı belirtildi.

İhtiyacı olan okulların, firmanın internet sitesinden adresinden iletişime geçilebileceğini kaydeden şirket, gerekli incelemeler yapıldıktan sonra şartların uygun olması durumunda kitaplık modelleri, çalışma masası gibi ürünlerin okullara gönderiminin sağlandığı, ayrıca başvuruların öncelikle Milli Eğitim Bakanlığının verdiği resmi mail adresleri üzerinden yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan İhlas Koleji başarının kokusunu hazırladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir